O Nas

Nauki stosowane dla dobrego samopoczucia

Wielu z nas próbowało medytacji, ale poddaje się lub nie potrafi się w niej rozwinąć. Dla bardziej doświadczonych praktyków to, co kiedyś zmieniało życie, może stać się po prostu kolejną rutyną. Wierzymy, że każdy może rozwinąć lub pogłębić swoją praktykę medytacyjną, jeśli otrzyma odpowiednie informacje, narzędzia i wsparcie.

Czym jest neuromedytacja?

NeuroMedytacja to oparte na mózgu podejście do praktyki medytacji. System ten opiera się na zrozumieniu, że każdy styl medytacji ma inny wpływ na strukturę i funkcję mózgu. Wiedzę tę można wykorzystać do określenia, które praktyki medytacyjne najprawdopodobniej pomogą ci osiągnąć twoje cele.

Nasza misja

Celem Instytutu Neuromedytacji jest pomaganie ludziom w uzyskaniu dostępu do korzyści płynących z medytacji w najbardziej efektywny i wydajny sposób. Wierzymy, że każdy może rozwinąć lub pogłębić swoją praktykę medytacyjną, jeśli otrzyma odpowiednie informacje, narzędzia i wsparcie. Poprzez zajęcia, profesjonalne szkolenia i pomoc technologiczną dążymy do poprawy relacji, zdrowia psychicznego i ogólnego samopoczucia naszych społeczności.

Nasza historia

Koncepcja NeuroMedytacji sięga lat 60. XX wieku, kiedy pionierzy w dziedzinie neurofeedbacku zaczęli badać sposoby łączenia narzędzi EEG biofeedback z technikami medytacyjnymi. Zainteresowanie tym podejściem rosło i malało na przestrzeni lat, gdy zmieniały się techniki, a sprzęt do monitorowania mózgu stawał się coraz bardziej wyrafinowany. W 2014 roku dr Jeff Tarrant rozszerzył tę wczesną pracę, identyfikując 4 różne style medytacji, które można badać i trenować za pomocą neurofeedbacku. Badanie to zostało opublikowane w rozdziale książki „Neuromedytacja: wprowadzenie i przegląd” w Handbook of Clinical Qeeg and Neurotherapy. Wkrótce po tej publikacji dr Jeff zaczął prowadzić warsztaty na temat tej techniki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Niemczech. W 2016 roku przeniósł się z Columbia w stanie Missouri do Eugene w stanie Oregon i otworzył Instytut NeuroMeditation. W tym czasie stało się jasne, że idee i koncepcje nauczane na szkoleniach EEG NeuroMeditation można przełożyć na praktyków, którzy nie mają dostępu do sprzętu do neurofeedbacku. W 2017 roku dr Jeff opublikował książkę „Meditation Interventions to Rewire the Brain” i rozszerzył pracę Instytutu o program badawczy, cotygodniowe zajęcia i profesjonalne szkolenie certyfikacyjne. Instytut stale się rozwija dzięki zespołowi dostawców rozciągających się w Stanach Zjednoczonych i 6 innych krajach.

Założyciel Neuromeditation Institute – Jeff Tarrant, Ph.D., BCN

neuromeditation founder

Jeff Tarrant, Ph.D., BCN jest założycielem i dyrektorem Instytutu NeuroMedytacji w Eugene, OR. Jest licencjonowanym psychologiem i komisją certyfikowaną w neurofeedbacku. Dr Tarrant jest również dyrektorem ds. nauki w Healium, XR, tworząc kontrolowane biometrycznie doświadczenia w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto dr Tarrant jest doradcą naukowym firm Divergence Neuro i Neuphony, twórców opartego na chmurze oprogramowania do neurofeedbacku i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych EEG.

Dr Tarrant specjalizuje się w nauczaniu zastosowań klinicznych i badaniach łączących interwencje oparte na technologii ze stanami medytacyjnymi w celu poprawy zdrowia psychicznego. Jego badania koncentrują się na badaniu zmian fal mózgowych, które zachodzą w wyniku praktyk kontemplacyjnych, interwencji technologicznych, takich jak QEEG, neurofeedback, biofeedback i porywanie audiowizualne (AVE). Dr Tarrant jest autorem książki Meditation Interventions to Rewire the Brain.

Oprócz doświadczenia klinicznego, dr Tarrant intensywnie szkolił się w różnych praktykach duchowych i medytacyjnych, w tym Zen, Vipassana, Taoizm/Qigong, Joga Arhatic i Redukcja Stresu Oparta na Uważności (MBSR).

Założycielka Neuromeditation Poland – Mila Orlińska

Prowadzi iMIND Institute w Warszawie zajmujący się stanami szczytowymi ludzkiego umysłu. Skończyła Fizykę Techniczną i Matematykę Stosowaną na PW, pracowała 15 lat w największych korporacjach świata. Jest zwolenniczką praktycznych, rzetelnych i potwierdzonych rozwiązań i właśnie z tego powodu szkoliła swoje umiejętności trenerskie w różnych ośrodkach zagranicą (Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania i USA) zdobywając przy tym szereg poważanych certyfikatów. W 2019 roku otworzyła pierwszy w Polsce gabinet neuromedytacji i rozpoczęła grupowe szkolenia i indywidualne treningi. W 2020 ukończyła szkolenie na Instruktora Neuromedytacji poziomu 3 i uzyskała tym sposobem pełne uprawnienia do prowadzenia szkoleń instruktorów i mentoringu. W lutym 2023 otworzyła Neuromeditation Poland.

Możesz ją śledzić w wielu miejscach na stronie Facebook, kanale Youtube, na Linkedin i Instagram.

Copyright © 2020 Minazee
KONTAKT | REGULAMIN | POLITYKA PRYWATNOŚCI